Роман Пятковка. Серія «Радянське фото». 2012. Аналогові кольорові та ч/б фотографії. Лямбда друк. Розміри варіюються (60 × 80 см, 100 × 134 см)

Автор роботи

Робіт у серії: 30

Розміри:

Категорія: Фотографія


Створено: 2012 р.

Місце створення: Харків

Роботи у серії

Опис роботи

Роботи серії містять по два накладені одне на одне зображення. Частина — це сторінки з «Советского фото», одного з небагатьох журналів про фотографію, який виходив у Радянському Союзі з 1926 по 1992 рік. Як і більшість тогочасних видань, він був інструментом для поширення і ствердження комуністичних ідеалів. Пятковка відібрав для своїх робіт зображення, які демонструють найбільш життєствердні образи — космонавта, тракториста, піонерів, директора колгоспу та ін., чия відданість справі і країні мала стати прикладом для кожного радянського громадянина. Поверх них він розмістив інші зображення — знімки свого авторства, переважно фотографії оголених жінок, які він, тоді ще андеграундний фотограф, зробив у 1970–1990-х. Така часова дистанція між створенням знімка і колажів дозволяє відсторонено подивитися на конкретний історичний період, виявити геть різні способи зображення реальності та її інтерпретації. Співставляючи контрастні образи, які існували одночасно по різні боки офіційної ідеології, — ідеалізовані свідчення радянської дійсності та заборонене цензурою оголене жіноче і чоловіче тіло, художник натякає на неоднозначність цілої епохи в радянській історії.

Серія «Радянське фото» принесла автору перемогу в номінації «Концептуальна фотографія» на конкурсі Sony World Photography Awards (Лондон).