Роман Пятковка. Серія «Радянське фото». 2012. Аналогова кольорова фотографія. Лямбда друк. Розміри варіюються (60 × 80 см, 100 × 134 см)

Автор роботи

Робіт у серії: 30

Розміри: 134 см x 100 см

Категорія: Фотографія

Техніка: аналогова кольорова фотографія, лямбда друк


Створено: 2012 р.

Місце створення: Харків

Опис роботи

Роботи серії містять по два накладені одне на одне зображення. Частина — це сторінки з «Советского фото», одного з небагатьох журналів про фотографію, який виходив у Радянському Союзі з 1926 по 1992 рік. Як і більшість тогочасних видань, він був інструментом для поширення і ствердження комуністичних ідеалів. Пятковка відібрав для своїх робіт зображення, які демонструють найбільш життєствердні образи — космонавта, тракториста, піонерів, директора колгоспу та ін., чия відданість справі і країні мала стати прикладом для кожного радянського громадянина. Поверх них він розмістив інші зображення — знімки свого авторства, переважно фотографії оголених жінок, які він, тоді ще андеграундний фотограф, зробив у 1970–1990-х. Така часова дистанція між створенням знімка і колажів дозволяє відсторонено подивитися на конкретний історичний період, виявити геть різні способи зображення реальності та її інтерпретації. Співставляючи контрастні образи, які існували одночасно по різні боки офіційної ідеології, — ідеалізовані свідчення радянської дійсності та заборонене цензурою оголене жіноче і чоловіче тіло, художник натякає на неоднозначність цілої епохи в радянській історії.

Серія «Радянське фото» принесла автору перемогу в номінації «Концептуальна фотографія» на конкурсі Sony World Photography Awards (Лондон).

 

Виставки

Місто ХА (2017.12.16 - 2018.02.18)
Тетяна Тумасян (куратор), Сергій Братков (куратор), Василь Єрмілов, Борис Косарєв, Марія Синякова-Урєчна, Вагрія Бахчанян, Сергій Братков, Сергій Кочетов, Віктор та Сергій Кочетови, Віталій Куліков, Павло Маков, Артем Волокітін, Гамлет Зінківський, Роман Мінін, Аліна Клейтман, Іван Світличний, Віталій Кохан, Віктор Гонтаров, Володимир Шапошніков, Роман Пятковка, Олег Мітасов, Володимир Старков, Андрій Пічахчі, Олексій Борисов, Георгій Цапок, Георгій Бондаренко, Борис Михайлов