Нацпром: Микола Маценко, Олег Тістол. Проект українських грошей. 1995. Інсталяція, створена у спеціально заданому просторі. Розмір невідомий

Автор роботи

Робіт у серії: ?

Розміри: розміри варіюються

Категорія: Інсталяція

Техніка: змішана

Матеріали: виставкові конструкції, крейда, метал, плитка, світло, скло, урни, штучні дерева


Створено: 1995 р.

На замовлення / за підтримки: [?]

Місце створення: Київ, центр «Український дім», 1-й поверх

Місце знаходження: [?]

Опис роботи

Центральний елемент інсталяції — зображення голови конної статуї кондотьєра Гаттамелати роботи Донателло. З лівої і правої сторони від нього симетрично розташовані вітрини з штучними деревами і вуличні вази. Внизу під портретом розташовані дві «доріжки», викладені кахлею, що нагадують полотно рушника.

Робота є єдиною інсталяцією з «грошового» циклу Олега Тістола і Миколи Маценка. Цікаво, що художники роблять центральним саме образ кондотьєра Гаттамелати. Це можна пояснити, з одного боку, тим, що гіпсова голова Гаттамелати часто використовується як об’єкт для зображення в школах академічного живопису. З іншого боку, Гаттамелата, як Ататюрк, Пілсудський та інші, — типовий (а отже, стереотипний) образ сильного правителя, великої історичної постаті, до якого часто звертаються Олег Тістол і Микола Маценко в роботах циклу «Українські гроші».

Тетяна Кочубінська, Ксенія Утєвська

Історична довідка

Робота була створена спеціально для виставкового простору центру «Український дім» і більше не відтворювалася. В каталозі зображення роботи відсутнє.

Ксенія Утєвська

Виставки

Київська мистецька зустріч (1995.11.03 - 1995.11.19)
Валерій Сахарук (куратор), Єлена Селіна (куратор), Роберт Румас (куратор), Ярек Бартолович, Пьотр Вижиковський, Гжегож Кламан, Катажина Козира, Конрад Кузишин, Збігнев Лібера, Роберт Румас, Пьотр Ярос, Ігор Подольчак, Ігор Дюрич, Валентин Раєвський, Олег Тістол, Микола Маценко, Василь Цаголов, АЄС, Олексій Бєляєв, Тетяна Ліберман, Анатолій Осмоловський, Геннадій Устіян, ФЕНСО, Фонд Мазоха