Автор роботи
Розміри:
170 см x 175 см
[200×150]
Категорія: Живопис
Техніка: живопис
Матеріали: олія, полотно
Створено: 1989 [1990]
На замовлення / за підтримки: [?]
Місце створення: [?]
Місце знаходження: [?]
Опис роботи
Майже всю площину полотна займає зображення антропоморфної істоти, яка крокує, її ступні зрізано краєм картини. Фігуру трактовано дуже умовно, обличчя не прописано. Руки складено на грудях. Її постать виконано в жовтогарячому і червоному кольорах, в експресивній манері. Фігуру наче захоплено язиками полум’я. Цей «вогняний» ефект посилює контраст з темним неоднорідним тлом, яке читається як грозове небо, на фоні якого фігура здається трагічно самотньою в бурхливому світі.
У цей час Панич створив низку робіт зі схожим сюжетом та його композиційним і колористичним рішенням. Людина — з її думками, помислами, стражданнями — стає для художника знаком: для нього вона існує поза соціумом і ніби несе в собі цілий світ. Ці роботи доречно трактувати крізь біблійні образи. Сюжети «Гріхопадіння» чи «Вигнання з раю» багато в чому перегукуються з роботами Панича цього періоду і у формальному, і в смисловому ключах.
Коментар дослідника
В цій роботі присутні всі стилістичні ознаки т. з. «кучерявого стилю». «Умовна назва манери фігуративного живопису з характерним акцентом на контурних лініях, що «кучерявилися». Останнє надає полотнам асоціацій з творами бароко. Виник серед київських мистців Нової хвилі у другій половині 1980-х років» [Вишеславський Г. А. Термінологія сучасного мистецтва / Г. А. Вишеславський, О. В. Сидор-Гібелинда. – Париж – Київ, 2010. – 416 с. С.169]
Історична довідка
1989 рік –— заключний третій етап політичних реформ М. Горбачова, так звана Перебудова, економічно та соціально особливо складний час, дефіцит товарів. Ейфорія змін перетворюється на розчарування, невіру в завтрашній день.
Джерела
- 7×7. 1-е совместное предприятие Украинско-Фюнская художественная выставка. – Оденсе. – 1990
- Вишеславський Г.А., Сидор-Гібелінда О.В. Термінологія Сучасного мистецтва. Означення, неологізми, жаргонізми сучасного візуального мистецтва України. – Париж-Київ, 2010. – 416 с.
- Вышеславский Г. Седнев – 1988, 1989 / Глеб Вышеславский // Галерея: журнал. – №3/4. – 2006 г. – с. 17-19
- Мистецтво України ХХ століття – Київ: Асоціація артгалерей України, будівельна компанія “НІГМА”, 1998. – 354 с.
- Сучасне мистецтво України періоду незалежності: 100 імен [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://www.100artists.com.ua/arts/1394/1396/6943.html