Марина Скугарєва. Соловей та троянда. 1990. Полотно, олія, вишивка. 180 × 140 см

Автор роботи

Розміри: 180 см x 140 см

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: вишивка, олія, полотно


Створено: 1990 р.

Опис роботи

Живописна картина «Соловей і троянда» належить до раннього періоду творчості художниці, часу її художніх пошуків та експериментів. У цій картині мисткиня зобразила фігуру людини, яка займає більшу частину простору полотна, а в горішньому правому куті розмістила вишиту троянду.

Для створення живописного твору авторка вискористала готове прогрунтоване полотно. Спочатку намалювала фігуру олівцем, потім поверх малюнка прозорим шаром за допомогою пензля та флейця нанесла білу сріблясто-сіру фарбу. Кольорів на картині небагато — здебільшого використано сірий корір, а також блакитний, жовтий, рожевий, зелений відтінки. Вишивка виконана гладдю, матеріал — нитки «Ірис» (бавовна).

Як і в більшості живописних творів, тут художниця вдалася до зображення близьких подруг та їхніх інтимних переживань і проблем. Хоча це полотно ґрунтується на реальній історії кохання і розлуки, яку переживали друзі Скугарєвої, «метафора ”Соловей і троянда” важлива для її творчого доробку, як втілення двоїстості світу, який розділено на чоловіків і жінок, а також на художників і моделей». За словами мистецтвознавиці Олени Мартинюк, «ця всеохопність жіночого універсуму, здатного віднайти свою камерну величність у найменшому і найближчому, в роботах Марини Скугарєвої перетворює мистецтво на нагальну потребу відчувати та проявляти це через себе».