Автор роботи
Розміри: 300 см x 14000 см
Категорія: інше
Техніка: мозаїка
Матеріали: відходи скляного виробництва, смальта
Створено: 1974 р.
Місце створення: Київський завод художнього скла, м. Київ
Місце знаходження: Київський завод художнього скла, м. Київ
Опис роботи
Це панно було створено на замовлення Київського заводу художнього скла і прикрашало вестибюль адміністративного будинку заводу. Композиція, присвячена професії склодува, складається з двох частин. У правій частині по центру розміщено групу людей, які крізь склодувні трубки видувають кулі. У лівій частині зображено людську фігуру, яка сидить біля горщикової печі[1]. Композиція, на жаль, доступна тільки на чорно-білих фотографіях, бо у 1990-х панно зашили гіпсокартоном.
До створення цієї мозаїки Федір Тетянич підійшов експериментально. Крім кольорової смальти і поливної кераміки, він застосував «залишки» скляного виробництва: еркльоз (брили скла, вибиті з охолодженої печі), фрагменти пресованої продукції (вази, келихи тощо), елементи гути (ручки, денці тощо) та всілякий інший «склобій». Так він реалізував свою ідею використання вторинної сировини, що її він надалі активно пропагував, працюючи з відходними матеріалами.
[1] Див.: Семесюк М. Федір Тетянич — артист мистецтва. Дипломна робота на здобуття ступеня магістра / НАОМА. — К., 2010. — 112 с.