Галина Скляренко про Анатолія Степаненка

Автор: Галина Скляренко

Опублікований коментар

Пов'язані профайли художників

Хто ж він, Анатоль Степаненко – естетичний маніпулятор, чиї роботи відбивають гротескову еклектичність сучасної художньої свідомості, поєднуючи захоплення східною медитативністю та новітніми акційними практиками, крізь які проступають притлумлені «археологічні змісти», чи прибічник «мистецтва як гри», де враження від реальності перетворюються на матеріал суто художніх візій, відкидаючи, як зайве, справжність подій, відкритість емоцій, драматичність переживань?

Творча постать А. Степаненка – над­звичайно важлива не тільки для загальної проб­лематики сучасного українського мистецтва, а й для більш широкого – «історичного» – попищу на вітчизняний художній поступ останніх десятиліть. Адже він не тільки до певної міри поєднує між собою київські та львівські «творчі осередки» кінця XX століття, а й додає виразні риси до не­однозначної і досі неосмисленої «перехідної доби – останнього покоління митців вітчизняного андеграунду кінця 1970-х – початку 1980-х та нової хвилі 1990-х.

…в еволюції його мистецтва – «від метелика до песиголовця» – значною мірою відбився той складний шлях вітчизняного мистецтва від вимушеної камерності андеграунду через болісний вихід у суспільний простір 1990-х до пошуків нових «об’єктів репрезентації» нашого часу, що мають конкурувати із нав’язливими образами реклами та безперервністю медіа.