Пустоти

Місце проведення: Україна, Львів, Львівська Національна Галерея Мистецтв

Групова виставка

2012.07 - 2012.08

Опис

Куратори: Богдан Шумилович, Віта Сусак
Коли за рогом (в Палаці мистецтв) експонується «Лувр» Равського і Костирка, Львівська Національна Галерея Мистецтв презентує проект «Пустоти» Боярова і Сагайдаковського.
Це – ще один виклик львівському середовищу, емоційна та інтелектуальна провокація в період вакацій.

Пустоти є нічим іншим як просторами, які можна заповнити, перетворити на мистецтво.

З нічого, на пустому місці.

У цьому підході – спільне, хоч Сагайдаковський працює з традиційним живописом і текстом, а Бояров – з фотографією, репродукцією та відео. Обидва використовують у своїх роботах вживані продукти цивілізації: один реально збирає розмаїті відходи, старі подерті килими, другий полює на візуальні відходи, які присутні в медіа-потоці світової культури. Сагайдаковський нагадує піаніста, що видобуває звуки (образи) не лише із клавіш, але й з кришки, ніжок та шурупів свого інструмента. Мистецька стратегія Боярова нагадує роботу ді-джея: він семплює задані звуки (зображення), використовуючи власні ритми, естетику та інтуіцію.

Пустоти – подвійна метафора, яка оповідає як про твори так і про художників, чиї концепції, відомі в західному світі, заповнюють прогалини українського мистецького простору.

Андрій Бояров (1961 р. нар., Львів) – закінчив архітектурний факультет львівського Політехнічного інституту в 1989 р., навчався мистецтва у львівського художника Маріона Ілку та Тиніса Вінта (таллінського колеги Олександра Аксініна). Працює як дизайнер та архітектор простору у Європі та Україні. Персональні виставки відбулися в Таллінні, Варшаві, Амстердамі, Львові.

Андрій Сагайдаковський (1957 р. нар., Львів) – закінчив архітектурний факультет львівського Політехнічного інституту в 1979 р., навчався живопису у Романа Сельського учасник багатьох міжнародних проектів (Варшава, Париж, Регенсбург, Київ, Львів, Пермь). Персональні виставки відбулися у Варшаві, Львові, Києві, Дніпропетровську. В 2012 р. став лауреатом премії Першої Київської ARSENALE в номінації Відкриття ARSENALE 2012.

Партнер: Арт-центр Павла Гудімова Я Галерея (Київ)

Технічна підтримка: Олександр Поздняков

Куратори

  • Богдан Шумилович
  • Віта Сусак