РАС-UA Переосмислення: виставка Алевтини Кахідзе «TV Studios / Кімнати без дверей»

Місце проведення: Україна, Київ, PinchukArtCentre

Персональна виставка

2014.05.17 - 2014.06.30

Опис

PinchukArtCentre представляє «TV Studios / Кімнати без дверей» – персональну виставку Алевтини Кахідзе, яка відкриває нову серію експозицій в рамках проекту «PAC-UA Переосмислення». Ключова ідея проекту «Переосмислення» полягає у дослідженні зв’язків та впливів між українською арт-сценою сьогодення та мистецькими практиками минулого. «PAC UA Переосмислення» показує спадкоємність традиції в умовах переривчастого розвитку художньо-історичного контексту. В рамках проекту українські митці молодого покоління представляють нові твори, в яких вони переосмислюють обрані ними роботи художників попередньої генерації.

У проекті «TV Studios / Кімнати без дверей» Алевтина Кахідзе звертається до інсталяції Василя Цаголова «Студія твердого телебачення» (1998), а саме до його висловлювання стосовно телебачення, згідно якому «те, що ми розуміємо під реальністю, насправді було створено у стінах телевізійної студії». Кахідзе розвиває цю ідею: будь-яку реальність можливо інсценувати, а її сприйняттям можна маніпулювати.

Граючи з цією ідеєю, у своїй новій роботі Алевтина Кахідзе створює власне середовище, в якому вона поєднує трансформовану інсталяцію Цаголова з науковою фантастикою, що сформувала бачення художниці. Сполучивши наукову фантастику та «телевізійну реальність», Алевтина Кахідзе стирає межі між сконструйованою та прожитою дійсністю.

Алевтина Кахідзе, художниця: «У моєму рідному містечку не було митців, галерей. Але там була бібліотека з відділом наукової фантастики. Я прочитала все, що стояло на полицях: Саймака, Фіннея, Ле Гуїн, Лема, Стругацьких. Пізніше я стала художницею, але з певним способом подачі реальності – я її уявляю, або іншими словами – я її вигадую…»

Міняючи місцями дійсність і вигадку, Кахідзе пише історії, в яких правда здається вигаданою, а вигадка сприймається як правда. Впродовж роботи виставки художниця представить п’ять перфомансів, що базуються на її історіях та потім демонструватимуться у форматі телевізійних новин у рамках її проекту у PinchukArtCentre.