Місце проведення: Україна, Київ, Мала галерея Мистецького арсеналу
Персональна виставка
2016.04.20 - 2016.06.12Опис
20 квітня в Малій галереї Мистецького Арсеналу відбудеться відкриття виставки Іллі Ісупова “Перископ”.
Як відомо, кожен військовозобов’язаний дає урочисту присягу на вірність батьківщині. У різних державах вона має специфіку, зміст і обряд; відповідає традиції того чи іншого народу. Об’єднуючим елементом є урочистість, благоговіння перед новою відповідальністю, непохитність у правильності прийнятого рішення. Саме з присяги новобранець набуває прав і обов’язків згідно до військового законодавства країни, в тому числі – покарання за зраду – дезертирство. Відмова від прийняття присяги не допускається.
Як відчували себе моряки українського флоту після анексії Криму, коли їх зобов’язали «додержуватися Конституції Росії, строго виконувати вимоги військових статутів, накази командирів і начальників» (згідно зі ст. 40 Закону РФ «Про військовий обов’язок і військову службу»)? Хто вони тепер: герої чи зрадники? Яке відношення моряків російського флоту до військовозобов’язаних, які присягнули колись іншій країні?
Особиста трагедія адмірала завойованої землі представлена у просторі галереї художником Іллєю Ісуповим. Навіть щиро приймаючи ідеологію нової країни, адмірал хоче забути про минуле, викреслюючи його із сьогодення. Але сни повертають витіснені страхи і сумніви.
Дана Брежнєва
Тривожний сон адмірала
Адміралу останнім часом ввижається один і той же дивний сон. Він ніяк не може його пригадати, але іноді мара раптом спливає хвилею незрозумілої тривоги, коли адмірал крокує по теплому асфальту південного міста, коли чує крик чайок чи шум моря десь поруч. Йому стає моторошно, хоча ніби нема чого боятися: він не зрадник, він зрадив зрадника і став героєм! Адже так? Важко все це, тим більше, що адмірал не звик шукати і знаходити смисли в своїх вчинках, і тим більше – в своїх снах. Може у вас вийде?
Ілля Ісупов
За участю Катерини Бєрлової.
Художник не рисует – художник пишет. Это об Илье Исупове. Он вырос в семье художников среди книг и картин и его называют самым «литературным» современным художником. Он пишет смыслами, недомолвками и снами. Влетев в украинское искусство на гребне новой волны 90-2000х, Илья занял свое уникальное место в этой плеяде диких сердцем художников. Ему всегда есть, что сказать о том, что происходит вокруг, даже когда это невозможно выразить или описать.
Вот и на этот раз, попав на выставку «Перископ» Ильи Исупова, зритель оказывается лишь героем тревожного сна адмирала, который кого-то предал, а, может, предал предателя и стал героем. Вы слышите плеск волн – не из динамика, видите розовые корабли – не на экране, читаете истории – не в книге, спотыкаетесь о тело – бестелесное. Все реально и все лишь интерпретация реальности, которую очень тяжело принимать такой, какой она есть. Для этого художник Илья Исупов пишет свою реальность – пугающую и пленительную, полную смыслов и загадок.
Наталя Ісупова