Мала галерея Мистецького арсеналу

функціонує з 2010

Опис

Мала галерея є частиною Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал». Інституція продовжує лінію активного розвитку та підтримки української сцени сучасного мистецтва Мистецького Арсеналу, а також, постійної комунікації як з професійним середовищем, так і з широкою аудиторією.

Програма галереї сфокусована на нових проектах молодих українських авторів, що працюють з актуальною мистецькою та суспільно-політичною проблематикою. На сьогодні Мала галерея Мистецького Арсеналу є одним з небагатьох просторів в Києві, що послідовно репрезентує експериментальні некомерційні художні практики.

З 2010 року в стінах галереї пройшли біля ста групових та персональних виставок таких художників як Михайло Алєксєєнко, Катерина Бєрлова, Евгеній Ващенко, Ксенія Гнилицька, Катерина Єрмолаєва, Олександра Жумайлова-Дмитровська, Ілля Ісупов, Микола Рідний, Жанна Кадирова, Тарас Ковач та Анна Сорокова, Антон Лапов, Сергій Петлюк, Володимир та Олексій Сай, Аліна Якубенко, арт-група «Sviter», група «DIS/ORDER» та інші. Для багатьох художників співпраця з галереєю дала неабиякий кар’єрний старт, адже реалізовані тут проекти отримували престижні міжнародні премії, художників запрошували на резиденції та бієнале.

Щорічно галерея  робить важливі соціальні проекти разом з благодійними фондами та організаціями. Серед них фотопроекти пов’язані з дитячою онкологією, паліативною медициною, орфанними захворюваннями, авторка Руся Асєєва.

Галерея активно розвиває міжнародний напрямок діяльності. В продовж роботи тут відбувалися перформенси Кеті Чухров, Олексія Шульгіна, відео показ Рудольфа Герца, лекція Бернхарда Вольфа, на фасаді галереї останній зробив мурал.

Освітня діяльність галереї включає лекції, майстер-класи, воркшопи та дискусії  із запрошеними фахівцями. Разом з Відкритим архівом Українського медіа арту регулярно проводяться відео покази окремих художників за участю авторів. Окрім того, в Малій галереї Мистецького Арсеналу працює дитяча художня студія “Арт Лабораторія”, де діти навчаються історії мистецтва, основам живопису, декоративно-ужитковим технікам та, навіть, перформативним практикам. У приміщенні галереї кожен відвідувач може вільно користуватися спеціалізованою бібліотекою.

Окрім того, Мала галерея Мистецького Арсеналу активно підтримує експериментальну музичну сцену – тут постійно відбуваються концерти та музичні перформанси молодих музикантів та віджеїв.

Завдяки діяльності галереї музейні фонди «Мистецького Арсеналу» поповнюються роботами сучасних художників.

Виставки

Шум (2010)
Вікторія Бурлака (куратор), Олександр Верещак

WORKCAMERA (2014.01.24 - 2014.02.10)
Надія Перевізник (куратор), Ігор Чурсін

Перископ (2016.04.20 - 2016.06.12)
Ілля Ісупов, Катерина Берлова