Юрій Рупін. Серія «7 листопада». 1985. Желатино-срібний друк. Розміри різні

Автор роботи

Робіт у серії: 84

Розміри:

Категорія: Фотографія

Техніка: срібно-желатиновий друк


Створено: 1985 р.

Роботи у серії

Опис роботи

«7 листопада» – серія чорно-білих документальних фотографій, зроблених Юрієм Рупіним під час демонстрації в Харкові на честь Жовтневої революції в 1985 р.

Світлини «7 листопада» викликає паралелі з «Червоною серією» Бориса Михайлова: із зафікосваних фрагментів реальності (образи людей з транспарантами, музик, тощо) фотограф формує мотив, з яким так активно працює соц-арт, – мотив колективного тіла. Через відчуття єднання, перебування у спільному просторі, державні свята є одним з дієвих способів його формування. Характерною рисою знімків серії є динаміка композиції. Автор підсвідомо дотримується цієї тактики, адже, як зазначає Павло Пепперштейн, «Тому “маса” відрізняється від “соборності” тим, що вона не “предстоїть”, а рухається, переміщується. “Маса” – це колективне тіло в русі». Фактично, в «7 листопаді» Рупін робить портрет «масової людини» – типового прояву тоталітарних культур.

Олександра Осадча

Коментар дослідника

Юрій Рупін розпочав свою кар’єру фотографа зі сфери фотожурналістики (після повернення до армії він пішов на курси в Палаці студентів Харківського політехнічного інституту), працюючи на газети та інформаційні агентства й в подальшому. Відтак, пряма фотографія займає значну частину творчості майстра 1970-х – 1980-х рр.