Віктор Кочетов, Сергій Кочетов. Серія “Wrong Dye”. Аналогові фотографії, розфарбовані вручну

Автор роботи

Робіт у серії: 325

Розміри: розміри варіюються

Категорія: Фотографія

Техніка: аналогова ч/б фотографія, додатково розфарбована


Створено: 1991-2015

Місце створення: Харків

Роботи у серії

Опис роботи

«Wrong Die» («Неправильне фарбування») — одна з наймасштабніших серій фотографів, до якої ввійшло понад 300 знімків. Уперше серію було експоновано 1994 року в харківській галереї «Палітра» під назвою «Анілінова меланхолія». Згодом вона отримала сучасну назву. Над серією Кочетови працювали і наприкінці 1990-х — на початку 2000-х років.

У знімках серії зафіксовано сцени з буденного життя Харкова. Віктор Кочетов стверджує, що фотограф зазвичай дублює своє життя і зображує той соціум, частиною якого він є. У серії «Wrong Die» Кочетов передав життя «середньої людини», увага до якої притаманна його творчості взагалі. «Середня людина» у Кочетова — це вихоплений із «сірої маси» образ, переважно бувалий, пригнічений і ніби «пожований» життям. Серед цих людей — працівники залізниці, випадкові перехожі, знайомі, друзі, родичі, колеги. Кочетови намагаються втримати дистанцію стосовно зображених людей, — знімки не демонструють різких контрастів бідності і багатства, хорошого і поганого.

У цій серії, як і в більшості своїх робіт, Кочетови застосовують метод розфарбовування аналогових чорно-білих знімків. Фотограф Андрій Авдєєнко відзначав, що робота художників з кольором дещо вирізняла їх на тлі інших харківських митців. Фарби, які вони використовували, зазвичай повторювали справжній колір зображуваного, але були в кілька разів яскравіші. Так художники «робили кітч із повсякденності», надавали реальності відтінку гіпертрофованості й легкого абсурду.