Віктор Кочетов, Сергій Кочетов. Серія “Портрет”. 2005. Аналогові фотографії. 30 х 40 см, 40 х 30 см

Автор роботи

Робіт у серії: 20

Розміри: 40 см x 30 см

Категорія: Фотографія

Техніка: аналогова ч/б фотографія, додатково розфарбована


Створено: 2005 р.

Місце створення: Харків

Роботи у серії

Опис роботи

До серії «Портрет» увійшли знайдені світлини невідомого авторства. Серед них фотографії немовлят, а також фотографії паспортного формату дорослих чоловіків і жінок. Кочетови вручну розфарбували знімки, внаслідок чого обличчя зображуваних набрали промовистих рис: кольорові акценти додали їм емоційності і характерності на противагу нейтральному паспортному знімку.

Практика роботи з анонімною фотографією поширилася в колі харківських фотографів у кінці 1970-х — 1980-х роках, знаковою, зокрема, стала серія Бориса Михайлова «Лурики» (1971–1985). Вона відсилає до традиції розфарбовування побутових фотографій, популярної свого часу серед обивателів, які прагнули за рахунок розфарбованого знімка отримати «красивіше» зображення себе і своїх близьких.

Цей метод межував з естетикою кітчу, яку й узяли на озброєння фотографи «харківської школи». Робота з фотографією анонімного автора, своєю чергою, дозволяла художникові відсторонитися від зображуваного, припускала повну відсутність емоційного чи будь-якого іншого зв’язку з героями фотознімків.