Верещак—Зінець за участі Лесі Заяць. Come as you are. 2003. Відеоінсталяція

Автор роботи

Тривалість відео: 24 хв x 35 сек

Категорія: Відео

Техніка: відеоінсталяція

Матеріали: відеопроекція


Створено: 2003 р.

На замовлення / за підтримки: Технічне забезпечення — Інституція нестабільних думок

Місце створення: Київ

Опис роботи

У цій роботі художники за допомогою відеокамери знімали жінок на Хрещатику —головній вулиці Києва. Жінки поспішають або повільно проходять повз, самотні або зосереджені на розмові з кимось. Людина з камерою в центрі столиці в той час уже була звичним явищем, тому ніхто не звертав уваги на роботу оператора. Назву роботи запозичено з пісні Курта Кобейна, гімну молоді 1990-х. Дослівно цей рядок перекладається «Приходь таким, як ти є» і відсилає він до ідеї ролі художника як співця навколишньої реальності, фіксатора життя у всіх його проявах.

На сайті Відкритого архіву українського медіа-арту цю роботу інтерпретують якдослідження гендерних ролей, «поведінки приваблення і загальної ідеї краси, поширеної в українській культурі. Отже, розглядаються поняття привабливості, самотності, а також тема моди та її сприйняття в закритому суспільстві»[1].

Перший публічний показ «Come as you are» відбувся в Центрі сучасного мистецтва Сороса, де для цієї роботи зробили округлий бокс. Проектор, встановлений у середині / центрі боксу, рухався по колу з тією самою швидкістю, що й люди на відео. Так глядач, який опинявся в середині боксу, оточений відеопроекцією, міг відчути себе перехожим, як і героїні відео.

[1] COME AS YOU ARE [Електронний ресурс] // Відкритий архів українського медіа-арту.— Режим доступу до ресурсу: http://www.mediaartarchive.org.ua/media-art/come-asyou-are/

Виставки

Перевірка реальності (2005.05.21 - 2005.05.29)
Олександр Соловйов (куратор), Олександр Гнилицький, Інституція нестабільних думок, Кирило Проценко, Ігор Гусєв, Олександр Ройтбурд, Сергій Братков, Олександр Верещак, Арсен Савадов, Василь Цаголов, Ілля Чічкан, Олег Тістол, Верещак-Зінець, Катчук-Кашимбекова