Василь Рябченко, рік невідомий, Сусанна та старці, полотно, олія, 110 × 110 см

Автор роботи

Розміри: 110 см x 110 см

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: олія, полотно


Створено: [?]

Місце створення: Одеса

Місце знаходження: Одеса

Опис роботи

У серії «Сусанна і старці» Рябченко бере за основу відомий старозаповітний сюжет про Сусанну з Вавилону. Її несправедливо звинуватили в перелюбі з двома старцями, яким вона, навпаки, відмовила в близькості, і її врятував пророк Даниїл. Для художника цей сюжет — метафора насилля, обману і справедливого покарання за вчинений гріх. Сусанна тут уособлює жертовність заради збереження гідності.

Усі роботи — варіації тієї самої теми, одна від одної відрізняються стилістично і композиційно. У пластичному вирішенні Рябченко проходить шлях від аскетичного живопису з умовним схематичним зображенням персонажів до використання яскравої кольорової гами й уважної розробки деталей.

Серія «Сусанна і старці» типова для художньої практики Рябченка, яка полягає в постійному повертанні до однієї теми, її переосмисленні і переписуванні. Першу роботу серії Рябченко створив 1989 року і поповнював її варіаціями на тему до початку 2000-х. Така тривалість у часі дозволяє роздивитися, як з роками трансформуються авторський стиль і ставлення до обраної теми.