Василь Рябченко. Принц 6. 2008. Полотно, олія. 200 × 150 см

Автор роботи

Розміри: 200 см x 150 см

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: олія, полотно


Створено: 2008 р.

Місце створення: Одеса

Місце знаходження: Одеса

Опис роботи

«Принц» — одна з найвідоміших і найбільш масштабних серій Василя Рябченка. Вона існує в графічній і живописній версіях. Головний герой її — нереалізований, загублений юнак, у якого багато талантів і привілеїв, але позбавлений відчуття свободи він не отримує радості від їх реалізації.

Головний герой — «людина в костюмі» (Шевцова Д.Інтерв’ю з художником Василем Рябченком. Одеса, 3 серпня 2016 року) — збірний образ службовця, замкненого в офісному вакуумі працівника, який у снах і мріях переноситься зі свого звичного середовища в абсолютно неймовірні місця й ситуації. Втрачаючи зв’язок із реальністю, герой подорожує в часі, зустрічається з вигаданими персонажами та стає свідком і учасником парадоксальних подій. Наприклад, на одній із робіт головний герой стоїть над мертвим тілом свого двійника, на голові у якого — оленячі роги.

Художник заповнює простір картини несподіваними елементами і образами на зразок велетенських вух, жінки з зеленою шкірою, пальм на візках, громіздких ваз, які органічно вписуються в стилістику його оповіді. У більшості робіт Рябченко компонує незв’язані між собою сюжети, кілька зображень можуть аплікативно накладатися одне на одного, у них, як влучно висловився Михайло Рашковецький про властивий художнику прийом, «площина прориває площину». Незграбність зображених фігур, нагромадження різних образів і символів підсилюють атмосферу марення, у якій живе «принц».

Виставки

Cinema (2014)
Василь Рябченко

Діалоги з Елладою (2014)
Василь Рябченко