Валерія Трубіна. Та, що входить у тінь. 1991. Полотно, олія. 150 × 100 см

Автор роботи

Розміри: 150 см x 100 см

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: олія, полотно


Створено: 1991 р.

Місце створення: Київ

Місце знаходження: ?

Опис роботи

Живописну роботу «Та, що входить у тінь» виконано у квартирі на Михайлівській, 18, де містився сквот «Паризька комуна». На полотні зображено дівчину в білій пишній сукні, яка відчиняє двері і входить у темне приміщення. Інтер’єри кімнати дуже схожі на ті, які були в реальній київській квартирі сквоту.

Живопис стилістично близький до романтизму. Освітлене зображення дівчини протистоїть темному синьому простору, у який вона входить. Романтичний інтер’єр, втілений у колонах, портреті, який висить на стіні праворуч, візерунках на підлозі, справляє враження чогось нереального й казкового. А контрастний колорит і розмиті кордони додають живопису відчуття сонливості й марева. Героїня ніби протистоїть потойбічному, таємничому і невідомому простору, у якому криється загроза.

За свідченнями сучасників, художники тоді часто вдягали театральні костюми, знайдені на Сінному ринку, які створювали богемний образ митців Паризької комуни. Подібні костюми Трубіна й Філоненко використали в підготовці проекту «До сімейного альбому» (1996).

Виставки

Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище (2016.10.21 - 2017.01.08)
Ксенія Малих (куратор), Тетяна Кочубінська (куратор), Сергій Ануфрієв, Василь Цаголов, Олександр Гнилицький, Олександр Друганов, Микола Трох, Савадов-Сенченко, Павло Керестей, Олександр Ройтбурд, Дмитро Кавсан, Валерія Трубіна, Олег Голосій, Ілля Чічкан, Юрій Соломко, Максим Мамсіков, Олександр Клименко, Ілля Ісупов, Дмитро Дульфан, Андрій Казанджій, Леонід Вартиванов