Валерія Трубіна. Повітряний поцілунок. 1991. Полотно, олія. 100 × 150 см

Автор роботи

Розміри: 100 см x 150 см

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: олія, полотно


Створено: 1991 р.

Місце створення: Київ

Опис роботи

кінця 1980-х років художниця дуже часто зверталася до релігійної теми. У часи зміни політичних і соціальних орієнтирів у своєму живописі Трубіна не раз аналізувала такі поняття як праведність, віра, жертовність та ін.

У ранній період творчості Трубіна працювала над темою ангелів.

Робота належить до раннього періоду творчості художниці. У кінці 1980-х вона створила цілу серію робіт, на яких зображено ангелів та інших небесних «абсурдно оживлених істот».

Художниця створила цілий корпус робіт, де зображено різних ангелоподібних істот, херувимів та інших небесних «абсурдно оживлених істот». У цьому циклі вона звернулася до зображення херувимів, яким віддано більшу частину полотна. Візуально ці персонажі нагадують жуйки: їхні тіла безформно округлі. У них переважно невеликі руки і немає ніг. Такий образ янгола апелює до масової культури того часу. Жувальна гумка з’явилася в СРСР у 1970-х роках, але максимально доступною і поширеною стала в 1990-х.

На картині зображено двох рожевих херувимів, які тримають у синьому небі білу хмарку, схожу на жіночі вуста.

Виставки

Старт (2003)
Максим Мамсіков, Валерія Трубіна, Олександр Гнилицький, Дмитро Дульфан, Василь Цаголов, Ілля Чічкан, Кирило Проценко, Віктор Покиданець, Олександр Ройтбурд, Юрій Соломко