Стас Волязловський. «Super Curator!!! Aleksander Solovyov!!!». 2007. Папір, кулькові ручки, кольорові олівці. 29.7 х 21 (спільно з Юлією Волязловською)

Автор роботи

Розміри: 29,7 см x 21 см

Техніка: мішана

Матеріали: кольорові кулькові ручки, кольорові олівці, папір


Створено: 2007 р.

Опис роботи

Робота належить до циклу «Реферати» та присвячена Олександру Соловйову, українському мистецтвознавцю та куратору. Портретне зображення обрамлене тюремними символами атрибутів влади, голова увінчана короною, права рука вбрана у військову форму з погоном та шевронами, та тримає кубок з написом «ukr contempor art». Тюремна естетика є метафорою замкненої системи мистецтва, яка існує за певними законами та має своїх авторитетів. На шиї героя Волязловський розмістив прикрасу, увінчану короною та написом «curator», як атрибут влади. 

На українській сцені сучасного мистецтва 1990-х Олександр Соловйов певний час залишався якщо не єдиним, то, принаймні, найбільш легітимним вітчизняним професіоналом, до якого використовувалося нове для тодішнього суспільства поняття «куратор». Традиція та міф дозволяють називати його «першим куратором сучасного мистецтва в Україні».

Авторський супровідний текст:

«Super curator 3 Raza Horom!!!»

У тексті збережена авторська пунктуація та граматика