Стас Волязловський. «Реферат про Ройтбурда». 2007. Папір, кулькові ручки. 29.7 х 21

Автор роботи

Розміри: 29,7 см x 21 см

Техніка: графіка

Матеріали: кулькові ручки, папір


Створено: 2007 р.

Опис роботи

Робота належить до циклу «Реферати» та присвячена Олександру Ройтбурду, українському художнику та культурному діячу. На аркуші зображено два віддзеркалені портрети Олександра Ройтбурда з двома променями, що виходять із рота зображуваного, перетинаються і у місці перетину зображено зірку Давида. Композиція увінчана двома симетричними коронами, а також клинком з рукояттю у формі пензля. У нижній частині аркуша розташовано герб, декорований знаками Євро та Долара, а також цитату Олександра Ройтбурда: «Мы создаем іскусство, способное достойно представить наше государство! А.Ройтбурд».
Портрет Олександра Ройтбурда художник запозичив із фотопортретів Олександра Друганова для книги «Artist of Ukraine XX художників України» та доповнив власними коментарями та характерною атрибутикою.

Ця іронічна глорифікація – відданя шани персоні Ройтбурда, як одного з найактивніших діячів, пропагаторів та соціальних лоббістів сучасного мистецтва в Україні 1990–2000-х. Після повернення Олексанра Ройтбурда з США 2001 р. з тріумфальною виставкою “Розіп’ятий Будда” він очолив Галерею М. Гельмана в Києві, яка помітно гальванізувала художнє життя, а певною мірою – й мистецький ринок.

Авторський супровідний текст:

«Схема внутреннего и внешнего величия.
Психотаблица №113
SMS: Искусство и Государство»

У тексті збережена авторська пунктуація та граматика