Стас Волязловський. «План взятия Берлина №7\40» (переклад з рос. «План захоплення Берліну №7/40»). 2000-і роки. Папір. Кольорові кулькові ручки. 61 х 86 см

Автор роботи

Розміри: 61 см x 86 см

Техніка: мішана

Матеріали: кольорові кулькові ручки, папір


Створено: 2000-і роки

Опис роботи

Авторський супровідний текст:
«Рис. с картины С.Волязловского: ортодоксальная охота на кабанов с обрезами.
3. Всякий скот, у которого раздвоены копыта и на копытах глубокий разрез, и который жует жувачку, ешьте;
4. Только сих не ешьте из жующих жувачку и имеющих раздвоенные копыта: верблюда, потому что он жует жувачку, но копыта у него не раздвоены;
5. И тушканчика не ешьте, потому что он жует жувачку, но копыта у него не раздвоены;
6. И зайца не ешьте, потому что он жует жувачку, но копыта у него не раздвоены;
8. и свиньи, потому что копыта у ней раздвоены и на копытах разрез глубокий, но она, сука, не жует жувачку.
33. Если же которое-нибудь из них упадет в какой-нибудь глиняный сосуд, то находящееся в нем будет не чисто, и сам сосуд разбейте.
Конец»
У тексті збережена авторська граматика та пунктуація.

Коментар дослідника

Робота належить до циклу «Стінгазети», в якому автор апропріює естетику радянської стінгазети, її соціально-значиму тематику і характерну текстову форму, та створює гротескні інтерпретації цього виду аматорської пропагандистської публіцистики.

На роботі у форматі коміксу зображено сцену танкового та авіа-бою між хасидами, що уособлюють Червону армію з червоними зірками з однієї сторони. Та свинями, що уподібнені до нацистської армії – захисників Рейхстагу – з іншої сторони. Поля «стінгазети» художник супроводжує авторським текстом та схематичними рисунками. Символіка роботи перегукується з традицією вшанування героїв Другої світової війни в Ізраїлі, де використовується назва саме «Червона армія». Зокрема, на горі Герцля є меморіал єврейським солдатам Червоної армії.