Сергій Панич. Понесу я Таню спати. 1985. Полотно, олія. 140 × 120 см

Автор роботи

Розміри: 140 см x 120 см

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: олія, полотно


Створено: 1985 р.

На замовлення / за підтримки: [немає]

Місце створення: [немає]

Місце знаходження: Хмельницький обласний державний музей, Хмельницький, Україна

Опис роботи

Це одна з перших жанрових картин Сергія Панича. У ній починає формуватися його індивідуальна пластична мова. Художник зобразив свою маленьку доньку в кімнаті з безліччю іграшок. Маленька дівчинка тримає ляльку, загорнуту в ковдру. Фігуру дівчинки дано в русі: художник розмістив її в правому нижньому куті картини так, що складається враження, наче вона випадково потрапила в кадр і збирається покинути полотно. Цей рух надає композиції динамізму.

У цій роботі особливе освітлення, ніби випромінене зсередини. Художник використав техніку сфумато, до якої й надалі звертався у своїй практиці, і вибудував колорит на співставленні холодних і теплих приглушених тонів. Це додає сцені містичного забарвлення й ефемерності, що посилюють розмиті контури зображених персонажів.

У цій роботі Панич відтворив загадковий дитячий світ, у якому всі речі й предмети оживлені. Іграшки, серед яких зла королева, і дівчинка приблизно семирічного віку викликають асоціації з «Пригодами Аліси в Дивокраї» Льюїса Керрола.

Коментар дослідника

У цій роботі зображено доньку Сергія Панича