Роман Пятковка. Серія «Україна. Конспірологія». 2014. Фотоколаж. Срібно-желатиновий друк, розпис золотом і сріблом. Розміри варіюються (6 фотографій — 40 × 30 см (матовий фотопапір), 6 фотографій — 120 × 90см))

Автор роботи

Робіт у серії: 10

Розміри:

Категорія: Фотографія

Техніка: Фотоколаж


Створено: 2014 р.

Місце створення: Харків

Роботи у серії

Опис роботи

«Україна. Конспірологія» — це серія фотоколажів, що їх автор розписав золотими і срібними графічними й текстовими елементами. У роботах зображено десятки облич, щільно розташованих одне поряд з іншим, які створюють враження безкінечного, проте не безликого натовпу. Контрастна обробка кожного портрета підкреслює емоційність виразів облич і викликає відчуття певної нелюдськості й зомбованості. Окремі роботи серії — це хаотичні колажі з незліченної кількості зображень, на яких у довільній формі, одне поверх іншого, поєднуються зображення оголених жіночих фігур, людських облич, черепів і окремих частин тіла. Зображення супроводжують тексти, які художник узяв з антисемітських і профашистських сайтів, які трактують події останніх років в Україні здебільшого як наслідок американської, сіоністської або ж масонської змови. Графічний складник серії охоплює різноманітні масонські символи, перемішані зі знаками й символами, пов’язаними з фашизмом, комунізмом, українським націоналізмом. У правому нижньому куті на кожній роботі зроблено напис «Protokol № …», що викликає алюзії з «Протоколами сіоністських мудреців».

У цій серії Пятковка досліджує роль теорії змови і її поширеність у сучасному суспільстві, візуальними засобами передаючи її параноїдальний характер.