Роман Пятковка. Серія “Пологовий будинок”. 1988. Аналогова ч/б фотографія. Срібно-желатиновий друк, матовий папір. 24 × 30 см

Автор роботи

Робіт у серії: 40

Розміри:

Категорія: Фотографія

Техніка: аналогова ч/б фотографія


Створено: 1988 р.

Місце створення: Харків

Опис роботи

Серію відзнято у звичайному пологовому будинку в кінці 1980-х. Зйомка проводилася у відділенні патології, на знімках — вагітні жінки на операційних столах. Їхні обличчя виказують страждання і страх, неприродні пози і стиснуті кулаки свідчать про неймовірний біль, який вони відчувають. Пятковка викриває справжній стан речей у медичних закладах, завдання яких — лікувати хворих і піклуватися про них. Антисанітарія, брак потрібного обладнання і медикаментів, необлаштовані палати засвідчують антигуманний характер цих закладів, що походив насамперед від свідомої байдужості влади. День народження дитини стає для жінки не приємним спогадом про одну з найважливіших подій у житті, а нагадуванням про пережитий кошмар.

Від самого початку серію було задумано як документальну зйомку. Проте, за словами Пятковки, під враженням від побаченого йому не вдалося досягнути запланованої відстороненості, тому знімки передають насамперед емоційний стан самого фотографа — його наляканість, напівнепритомність, співпереживання пацієнткам лікарні.

Отримати дозвіл на таку зйомку в СРСР було надзвичайно складно. Серія стала можливою завдяки тому, що Пятковка робив фотографії для дисертації знайомого професора, який домовився з керівництвом пологового будинку про зйомки.