Роман Пятковка. Серія «Адюльтер». 1988. Чорно-білі і кольорові аналогові фотографії, розфарбовані вручну аніліновими барвниками. Срібно-желатиновий друк, оформлені в паспарту (8 шт. 26 × 35 см., на кожному по два фото 14,5 × 22,5 см)

Автор роботи

Робіт у серії: 22

Розміри:

Категорія: Фотографія

Техніка: аналогова ч/б фотографія, додатково розфарбована


Створено: 1988 р.

Місце створення: Харків

Роботи у серії

Опис роботи

Адюльтер (фр. adultere) у перекладі з французької означає подружню зраду, перелюб. Герої серії — чоловік і дві жінки, зображені в інтер’єрі типової радянської квартири.

Помешкання, яке стало притулком героїв, його нарочито замкнений простір і приглушене освітлення натякають на таємність учинку, його прихованість від сторонніх очей та осуду. Проте поведінка зображуваних, їхні пози і сміливі погляди в камеру свідчать, що вони не соромляться одне одного; зрада здається не порушенням норм моралі, а одним з різновидів дозвілля. Пятковка висвітлює характерну для 1980–1990-х років ситуацію в СРСР, коли владні заборони і тотальний контроль за громадським і особистим життям людей призвели до того, що прагнення до свободи виражалося в дещо гіпертрофованих формах, зухвалих відповідях на владні табу. Пятковка розповідає, що Борис Михайлов, у якого він вчився і перебирав досвід у період творчого становлення, часто не сприймав і навіть рвав його перші фотознімки. Серія «Adultere» — перша робота художника, яку схвалив його вчитель.