Павло Маков. МСЖ (Музей сучасного життя). 1993–2000. Концептуальний проект

Автор роботи

Розміри: розміри варіюються


Створено: 1993-2000

Опис роботи

«Музей сучасного життя» — це проект, який Маков розвивав протягом 1990-х. У ньому відбилися світогляд Макова, його філософські погляди й мистецькі стратегії. У те десятиліття Маков намагався виявити зв’язки між візуальним мистецтвом і повсякденням, але дійшов висновку, що життя завжди сильніше.

МСЖ складається з архіву артефактів з оточення художника: фрагменти робіт, документальні фотографії, листи, місця, об’єкти, які, на думку Макова, мали б антропологічними і документальними засобами передати значення Місця. Як відзначив митець в епілозі до проекту, його МСЖ мало би відповісти на питання «хто винен?» і «що робити?».

МСЖ, як і будь-яке природне явище, має початок, розквіт, смерть і регенерацію. Одна з перших виставок проекту відбулася в Харкові в галереї «Напротив». У 2000 році МСЖ виставили в Аллестеді (Данія), неподалік від місця народження Ганса Крістіана Андерсена, в закинутій коморі друзів художника. Завершився МСЖ 2000 року — з кінцем століття, щоб переродитися в олов’яних героях з UtopiA. Олов’яні ветерани здійснили обряд на похороні МСЖ, поєднавши ці два цикли робіт.