Павло Маков. Хрестики-нулики. Група творів. 2015—2016. Малюнок, багаторазове інтагліо, 
акрил, папір. Розміри різні.

Автор роботи

Категорія: Графіка

Техніка: графіка

Матеріали: акрил, інтагліо, папір


Створено: 2015-2016

Опис роботи

У цій групі творів Павло Маков далі розвиває близькі йому теми місця і присутності, а також відчуття подій «тут і зараз», відчуття власної присутності в матеріальному світі.

Наскрізною темою проекту стала війна на Донбасі (2014–дотепер) та лінія фронту, яка пролягає порівняно недалеко від рідного Макову Харкова. «Ми повертаємось до реальності. Я живу в місті, котре за 200 км від лінії фронту, і ми це відчуваємо дуже чітко. І від цієї реальності, хоча вона вже три роки існує, я себе не можу відокремити. І тому це стратегічна воєнна гра. Я відчував, що вона дуже стосується мого життя. І вона проникла в роботи», коментує Павло Маков (https://zbruc.eu/node/66547)

У цій серії Маков символічно використовує образ хрестиків і нуликів, запозичених з дитячої гри, як споруди і поле бою. Обрана символіка відсилає до найпростіших настільних ігор та до питань миру і війни; генералів і солдатів; посередників і акторів війни. Своїми роботами Маков намагається підкреслити стан речей, який часто не залежить від обивателів чи простих солдат, — війни ведуться інші гравці, які часто залишаються осторонь від реальних подій.