Павло Керестей. Паркетчики. 1992. Паркетчики. Інсталяція. Полотно, олія, кімната. Розміри невідомі

Автор роботи

Розміри:

Категорія: Інсталяція

Техніка: інсталяція

Матеріали: кімната, олія, полотно


Створено: 1992 р.

Місце створення: майстерня на вул. Мала Житомирська, Київ, Україна

Місце знаходження: робота не збереглася

Опис роботи

Ця фотографія документує інсталяцію Павла Керестея, яку він зробив у своїй майстерні на вул. Малій Житомирській, де працював з 1990 по 1993 роки.  Художник виконав копію картини Ґустава Кайботта «Паркетчики» (1875) та інсталював її у віконну нішу. Цим твором Керестей поставив питання виробничих відносин між робітником (художником) та працедавцем (інституцією) у новій системі мистецтва.

Документація інсталяції: Андреас Левенгауз

«Паркетчики» була виконана у майстерні на Малій Житомирській, у якій працював художник у період з 1990 по 1993 роки. Картина — спроба пошуку місця становлення «нових» виробничих відносин між робітником (художником) та працедавцем (галереєю, інституцією контролю). Старі інституції на початку 90-х рр. фактично зазнали краху, а нові, що з’являлися, не були здатні запропонувати художникам проєкти та гроші за роботу. Вони виникали та помирали дуже швидко, без змоги розвитку та інституціоналізації.

Композиційно робота розміром 102 × 146,5 см є копією картини Ґустава Кайботта «Паркетчики», 1875 р., і перемальована із репродукції з альбому творів імпресіоністів.

Робота була представлена у майстерні Керестея, де була виставленау проміжках вікон у кімнаті із незакінченою підлогою.

За словами автора, картина була знищена Сухолітом.

Виставки

Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище (2016.10.21 - 2017.01.08)
Ксенія Малих (куратор), Тетяна Кочубінська (куратор), Сергій Ануфрієв, Василь Цаголов, Олександр Гнилицький, Олександр Друганов, Микола Трох, Савадов-Сенченко, Павло Керестей, Олександр Ройтбурд, Дмитро Кавсан, Валерія Трубіна, Олег Голосій, Ілля Чічкан, Юрій Соломко, Максим Мамсіков, Олександр Клименко, Ілля Ісупов, Дмитро Дульфан, Андрій Казанджій, Леонід Вартиванов