Павло Керестей. Серія «Етнічний календар». 1992. Полотно, олія, акрил, календар. 200 × 300 см кожна

Автор роботи

Робіт у серії: 12 (залишилося 6 картин)

Розміри: 200 см x 300 см

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: акрил, об'єкти, олія, полотно


Створено: 1992 р.

Місце створення: Київ

Опис роботи

До циклу входять роботи, котрі Павло Керестей зробив зі звичайного настінного корейського календаря, який художнику подарував російський художник та письменник Костянтин Побєдін. У центрі кожної роботи художник помістив вирізку із зображенням жінок у купальнику, що стоять біля берегової лінії моря чи океану. Синій та жовтий фон, виконаний акрилом, є символічним продовженням роботи й зображує одночасно і синій океан, і небо.

Формат живописної роботи обумовлений хитрістю: у той час маленькі роботи продавати було практично неможливо, наклеюючи вирізки з календаря на велике полотно, автор створював велику за розміром картину, яку було легше продати.

На виставці «Штиль» експонувалася одна з робіт цієї серії. Під час експозиції на живопис здійснювалася відеопроєкція цієї ж вирізки, що перед цим була зафільмована 16-міліметровою камерою.

У книзі «Сучасне українське мистецтво. Портрети художників» Галина Скляренко зазначає, що жінка є так само живописом, однак це не правдива інформація.

Історична довідка

Україна продовжує встановлювати державність та налагоджувати зв’язки з іншими країнами.

19 червня 1992 року конфлікт між Молдовою і невизнаною Придністровською Молдавською Республікою перейшов у фазу військового протистояння, яке тривало більше місяця і завершилося підписанням мирної угоди та введенням у Тирасполь російських миротворчих сил.

Компанія Майкрософт презентувала операційну систему Windows 3.1. Вона вперше містила набір шрифтів TrueType, а також спрощену версію антивірусної програми Microsoft Anti-Virus for Windows. Версія для Східної Європи підтримувала кирилицю і мала шрифти з діакритичними знаками.