Павло Керестей. Ірис. 1988. Картон, олія. 74 × 85 см

Автор роботи

Розміри: 74 см x 85 см

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: картон, олія


Створено: 1988 р.

Місце створення: Синеж

Опис роботи

Історична довідка

У другій половині 1980-х років у СРСР відбувалися процеси перебудови та гласності. Вони призвели до виникнення форми зборів та протестів — страйків. Зокрема у 1988 році у Львові відбулися перші несанкціоновані мітинги, їхні учасники вимагали від органів влади реабілітації воїнів УПА; у містах Києві, Вінниці, Хмельницькому відбулися масові мітинги, присвячені екологічним проблемам тощо.

У липні 1988 року на засаді Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод було сформовано легальну правозахисну асоціацію партійного типу — Українську Гельсінську спілку (УГС).

На XIX партійній конференції КПРС, що відбулася у червні — липні, було проголошено реформу політичної системи. Реформа полягала в розмежуванні функцій партійних і радянських органів («Вся влада Радам»), у пожвавленні їх діяльності й зміні порядку виборів; пропонувалося також створення нової структури влади.

Виставки

Українська Нова хвиля. Мистецтво другої половини 1980-х — початку 1990-х років (2009.09.18 - 2009.11.01)
Оксана Баршинова (куратор), Валерія Трубіна, Максим Мамсіков, Сергій Панич, Микола Трох, Дмитро Дульфан, Леонід Вартиванов, Олександр Гнилицький, Юрій Соломко, Дмитро Кавсан, Ілля Чічкан, Гліб Вишеславський, Арсен Савадов, Савадов-Сенченко, Георгій Сенченко, Олег Голосій, Кирило Проценко, Василь Рябченко, Марина Скугарєва, Анатолій Ганкевич, Група Ганкевич-Мігас, Леонід Войцехов