Олександр Клименко. Назва невідома. Поч. 1990-х. Полотно, олія. 130 × 110 см

Автор роботи

Розміри: 130 см x 110 см

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: олія, полотно


Створено: початок 1990-х

Місце створення: Київ

Місце знаходження: ?

Опис роботи

Робота належить до періоду, коли Клименко перебував під впливом міфологічної літератури, зокрема Книги Мертвих, читав містичні твори латиноамериканських письменників Хорхе Луїса Борхеса і Карлоса Кастанеди, звертався до медитативних практик.

Художник зобразив фігури двох людей — жіночу й чоловічу, на тлі нічного ліхтаря. У ліхтаря кілька рук, які пестять і зваблюють чоловіка та жінку. Голови чоловіка й жінки трансформовано в архітектурні елементи. У правій руці жінка тримає жіночу голову. У верхній частині полотна, по обидва боки ліхтаря праворуч і ліворуч намальовано маленькі оголені безголові тіла, які сидять у позі лотоса.

У цій роботі представлено найхарактерніші для творчості Клименка риси: зображення антропоморфних істот без голів, масонські і релігійні символи, фантазійність.

Фігури позбавлено облич, але в них виразно промальовано статеві органи, особливо в чоловіка. Надмірні сексуальні образи цього живопису відповідають традиції італійського трансавангарду, зокрема, відсилають до робіт Міммо Паладіно та Франческо Клементе.