Олег Тістол, 1984–2001, серія «Українські гроші», техніка різна, розміри різні

Автор роботи

Робіт у серії: більше 50

Розміри: розміри варіюються

Категорія: Графіка, Живопис, Інсталяція

Техніка: графіка, живопис, інсталяція


Створено: 1984–2001

Місце створення: [?]

Місце знаходження: [?]

Роботи у серії

Опис роботи

Над проектом «Українські гроші» Олег Тістол працює протягом усього художнього життя. Проект було задумано в кінці радянської епохи, «згідно з міфологією якої, як відомо, гроші були категорією тимчасовою і повинні були зникнути в комуністичному суспільстві, проект переступив у новий, капіталістичний період, коли гроші стали вирішальним життєвим важелем».
Використовуючи різні медіа й матеріали — графіку, живопис, друк на залізі та інші, художник розробляє ідеальну модель українських грошей, яка відбиває національну культуру і стереотипи. Для самого Тістола ідеальним дизайном української валюти були карбованці, які 1918 року створили художники Георгій Нарбут, Михайло Бойчук та Олександр Богомазов.
Для Тістола паперові гроші — це не просто тимчасовий спосіб обміну цінностями, це культурний символ, який фіксує важливі історичні моменти й особливості свого часу. Саме тому в його валюті можна побачити символіку козацьких часів, масонські символи, образи масової культури, автопортрети й автоцитації.

1 Скляренко, Галина. «Неувядаемая красота стереотипа»: Олег Тистол / Галина Скляренко // Современное искусство Украины: портреты художников. — К.: Huss, 2015. — C. 69–90.