Олег Голосій. Сон у Гетсиманському саду. 1989. Полотно, олія. 140 × 115 см

Автор роботи

Розміри: 140 см x 115 см

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: олія, полотно


Створено: 1989 р.

Місце знаходження: м. Дніпро, Україна

Опис роботи

Назва твору відсилає до одного з найпоширеніших в історії мистецтва євангельських сюжетів — до останньої молитви Ісуса Христа в Гетсиманському саду.

На полотні бачимо умовне зображення апостолів. Вони ніби застигли в невагомості, утворюючи своїми тілами спіралеподібні замкнені форми.

Колорит картини має символічне значення. Побудований на поєднанні синього і зеленого, що позначає сутінки, та багряного, який з’являється в нижній частині картини і «передбачає» неминучість ранку, він розповідає про останню молитву Ісуса Христа перед стратою.

В історії мистецтва сцена в Гетсиманському саду традиційно символізує трагічну самотність Христа. У цій роботі, уникаючи зображувати Христа, Голосій далі розвинув тему самотності, що її підкреслюють образи апостолів, кожен із яких ховається у власній мушлі. Ця картина через євангельську історію порушує питання самотності людини у світі та неминучості долі.

 

 

Виставки

Олег Голосій. Живопис нон-стоп (2019.06.13 - 2019.08.11)
Соломія Савчук (куратор), Олександр Соловйов (куратор), Оксана Баршинова (куратор), Тетяна Жмурко (куратор), Ігор Оксамитний (куратор), Олег Голосій