Оксана Чепелик. Початок. 2008. Мультимедійна інсталяція, кольорова цифрова фотографія, відео 3′

Автор роботи

Категорія: Відео, Мультимедійна інсталяція

Техніка: відео, відеоінсталяція, створена спеціально для заданого простору, Відеопроекція в режимі реального часу, фотографія, цифрова фотографія

Матеріали: повітряні кулі


Створено: 2008 р.

Місце створення: Київ, Україна

Опис роботи

«Початок» — одна з найважливіших частин проекту «Генезис». Цей підпроект проходив у різних містах і скрізь мав певну специфіку залежно від місцевих реалій. Художниця моніторила народжуваність у реальному часі, а результати моніторингу демонструвалися на повітряній кулі із зображенням немовляти в УЗД-променях. Дані змінювалися при кожному народженні (приблизно щодві хвилини в Нью-Йорку, двадцять хвилин у штаті Нью-Мексико, щохвилини в штаті Каліфорнії, кожні півтори хвилини при кожному наступному народженні в Україні). Надувна повітряна куля діаметром близько 5 м, наповнена гелієм, піднімалася в повітря і правила за екран для відеопроекції немовляти. Для цього проекту спеціально було розроблено статистичну програму, яка працювала в реальному часі і надсилала дані, які змінювали зображення. У відеоінсталяції було задіяно препарований звук ДНК, а кожне нове народження супроводжувалося звуком серцебиття.

Цей проект порушує теми народжуваності і зміни соціальних умов в Україні, яка призвела до колосального зменшення населення за роки незалежності. Для проекту художниця використала величезну кулю, наповнену гелієм, на яку проектувалося зображення немовляти та результати моніторингу народжень. Кожне народження супроводжував звук, одержаний під час УЗД артерії людини. Так аудіопрезентація кожного нового життя показує, наскільки сьогодні життя пов’язано з новітніми технологіями.

Коментар дослідника

Проект було реалізовано в Нью-Йорку, Санта-Фе, а також на Європейській і Львівський площах та на Андріївському узвозі в Києві.

Виставки

Мистецтво майбутнього. Перший міжнародний фестиваль соціальної скульптури (2007.04.27 - 2007.05.20)
Гліб Вишеславський, Володимир Яковець, Ганна Алабіна, Оксана Чепелик

Генезис (2008)
Оксана Чепелик

Генезис (2008)
Оксана Чепелик

Генезис – 2 (2011)
Оксана Чепелик