Оксана Чепелик. Початок. 2007. Мультимедійна інсталяція, кольорова цифрова фотографія

Автор роботи

Категорія: Відео, Мультимедійна інсталяція

Техніка: відео, відеоінсталяція, створена спеціально для заданого простору, Відеопроекція в режимі реального часу, фотографія, цифрова фотографія

Матеріали: повітряні кулі


Створено: 2007 р.

Місце створення: Санта Фе, США

Опис роботи

Початок — один з найбільш визначних частин проекту «Генезис». Цей підпроект проходив в різних містах і в кожному мав власну специфіку відповідно до місцевих реалій. Художниця проводила моніторинг народжуваності в реальному часі, результати якого демонструвались на повітряну кулю із зображенням немовляти в УЗД променях. Ці дані змінювались при кожному наступному народженні (приблизно кожні дві хвилини у Нью-Йорку, двадцять хвилин у штаті Нью-Мексико, США, кожну хвилину в Каліфорнії, США та кожні півтори хвилини при кожному наступному народженні в Україні). Надувна повітряна куля діаметром близько 5 м, наповнена гелієм, піднімалася у повітря, слугуючи екраном для відео проекції немовляти. Для цього проекту була спеціально розроблена статистична програма, що працювала в реальному часі, подаючи дані, що запускали зміни у зображенні. У відео інсталяції задіяно препарований звук ДНК, а кожне нове народження супроводжується звуком серцебиття.

Специфіку роботи, створеної в штаті Нью-Мексико, зумовлено близькістю мексиканського кордону та її соціополітичними наслідками. Крім того, навколо Санта-Фе розташовано індіанські резервації з їхнім комплексом нерозв’язаних проблем. Якщо в Нью-Йорку зображення проектувалося на дирижабль, у Лос-Анджелесі й Києві — на повітряну кулю, то в Санта-Фе — на метеозонд, закріплений на даху Мистецького центру, який сприяв реалізації проекту. Відеокамера фіксувала рух цього зонда, який колихався під поривами вітру. Саме вітер впливав на відеозображення, «контролюючи» розвиток плоду.

Коментар дослідника

Також проект був здійснений у Нью-Йорку, а також на Львівський площі та Андріївському узвозі в Києві.

Виставки