Оксана Чепелик. Початок. 2007. Мультимедійна інсталяція, кольорова цифрова фотографія

Автор роботи

Категорія: Відео, Мультимедійна інсталяція

Техніка: відео, відеоінсталяція, створена спеціально для заданого простору, Відеопроекція в режимі реального часу, фотографія, цифрова фотографія

Матеріали: повітряні кулі


Створено: 2007 р.

Місце створення: Європейська площа, Київ, Україна

Опис роботи

Початок — один з найбільш визначних частин проекту «Генезис». Цей підпроект проходив в різних містах і в кожному мав власну специфіку відповідно до місцевих реалій. Художниця проводила моніторинг народжуваності в реальному часі, результати якого демонструвались на повітряну кулю із зображенням немовляти в УЗД променях. Ці дані змінювались при кожному наступному народженні (приблизно кожні дві хвилини у Нью-Йорку, двадцять хвилин у штаті Нью-Мексико, США, кожну хвилину в Каліфорнії, США та кожні півтори хвилини при кожному наступному народженні в Україні). Надувна повітряна куля діаметром близько 5 м, наповнена гелієм, піднімалася у повітря, слугуючи екраном для відео проекції немовляти. Для цього проекту була спеціально розроблена статистична програма, що працювала в реальному часі, подаючи дані, що запускали зміни у зображенні. У відео інсталяції задіяно препарований звук ДНК, а кожне нове народження супроводжується звуком серцебиття.

Цей проект порушує теми народжуваності і зміни соціальних умов в Україні, яка призвела до колосального зменшення населення за роки незалежності. Для проекту художниця використала величезну кулю, наповнену гелієм, на яку проектувалося зображення немовляти та результати моніторингу народжень. Кожне народження супроводжував звук, одержаний під час УЗД артерії людини. Так аудіопрезентація кожного нового життя показує, наскільки сьогодні життя пов’язано з новітніми технологіями.

Коментар дослідника

В Україні проект також був продемонстрований на Андріївському узвозі, а пізніше на Львівській площі в Києві.

Виставки