Опис роботи
Ця відеоробота складається з трьох частин. У першій представлено жіноче тіло, вкрите розписами і тривимірними фігурками, наклеєними на живіт. Округлі тілесні лінії відсилають до української писанки, яка є філософським символом «начала», де орнамент — це стародавній культурний код, а фігурки людей на животі майбутньої матері формують образ цивілізаційного поля планети Земля. У кадрах показано тіло самої художниці, яка тоді була на останніх місяцях вагітності.
Друга частина — це компіляція зйомок уже народженого немовляти і зображень УЗД ще не народженої дитини художниці.
Третя частина — наслідки уявних двадцятирічних спостережень за дитиною, починаючи від її ембріонального розвитку. Саме стільки років минуло від Чорнобильської трагедії до моменту створення роботи. У цій частині показано близнючок, які харчуються таблетками і мають дивну ходу, що наводить на думку про певні генетичні відхилення. У кінці відео вони, взявшись за руки, ідуть по рейках, а назустріч їм суне трамвай. У цій частині роботи Чепелик увиразнює соціальні й генетичні проблеми, які виникли в суспільстві під впливом катастрофи.
[1] Оксана Чепелик. Мультимедійний проект «Генезис» С. 95/ Сучасне мистецтво. Науковий збірник// Інститут Проблем Сучасного Мистецтва – «Акта», 2008. — Вип. 5. — 272 с.: іл. [Електронний ресурс]: http://www.mari.kiev.ua/PDF_2011/SM_2008/093-101.pdf
Історична довідка
Двадцята річниця Чорнобильської трагедії.