Оксана Чепелик, 1993, Триптих: Шляхами нашої пам’яті 1, або Ніч, Шляхами нашої пам’яті 2, Шляхами нашої пам’яті 3, або День, живопис, інсталяція, різні розміри (158 × 100 см, 203 × 100 см, 158 × 100 см відповідно)

Автор роботи

Робіт у серії: 3

Розміри: розміри варіюються
Шляхами нашої пам’яті 1, або Ніч (158 × 100 см), Шляхами нашої пам’яті 2 (203 × 100 см), Шляхами нашої пам’яті 3, або День (158 × 100 см)

Категорія: Живопис, Інсталяція

Матеріали: дерево, олія, полотно


Створено: 1993 р.

Місце створення: Київ, Україна

Місце знаходження: Музей сучасного мистецтва України на вул. Фрунзе, Київ, Україна

Опис роботи

«Триптих» — один із просторових «театральних» творів Чепелик. Він складається з трьох живописних полотен та дерев’яних дощечок і паличок, які розкладено на підлозі, викладено на центральному полотні і спрямовано вгору, до стелі, на якій теж підвішено полотна у вигляді сходів. Так живопис об’єднується дерев’яними об’єктами, а самі живописні полотна, розміщені в різних площинах, утворюють просторову композицію.

Коментар дослідника

Дерев’яні дощечки внизу відсилають до археології, до старовинних невідомих цінностей, які можуть бути в кожного під ногами, але при цьому залишатися непоміченими. Це передається через зображення моря, яке вкриває ті цінності. Палички, які виходять із центрального полотна, спрямовано догори і об’єднано з живописною «драбиною». Так художниця зображує єдність стихій і світів — царство води, яке поглинає і приховує безліч таємниць; світ підземний, який зберігає те, що не видно оку; проміжний світ людей, у якому існуємо ми, і світ небесний, повітряний, до якого ведуть символічні сходи.

Історична довідка

На початку 1990-тих років Чепелик співпрацювала з авангардним театром-студією «ААА» під керівництвом Юрія Зморовича. Роботи, створені нею для цього театру, використовувались в якості декорацій для експериментальних спектаклів, в яких художниця іноді брала участь як акторка.