Марина Скугарєва. Серія «Пейзажі» («Дороги»). 2006-2009. Полотно, олія. Розміри різні

Автор роботи

Робіт у серії: орієнтовно 20

Розміри:

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: олія, полотно


Створено: 2006-2009

Місце створення: Київ

Опис роботи

У другій половині 2000-х років Скугарєва звертається до пейзажу. Художниця створила серію робіт, у яких під враженнями автомобільних поїздок за місто показала різні дороги і краєвиди. Дорога у творчості Скугарєвої виникає фрагментовано. Кожна композиція серії — це вихоплений з вікна авто пейзаж, ніби мисткиня не хоче показувати глядачеві весь свій шлях. Тому образ дороги для неї — це спосіб пізнання, визначення її життєвого шляху: подорож від Києва до Дагестану, від Дагестану до Львова, Києва і Москви, Швейцарії і Києва. Дорога — це також символ її творчих пошуків та мандрувань між живописом і декоративно-прикладним мистецтвом.

Мотив дороги особливо популярний у романтизмі, він відповідає духовним пошукам ліричного героя, його бажанням усамітнитися, побачити світ ширше й повніше. Його визначають основні екзистенційні характеристики — свобода, життєвий пошук та ін. «Феномен дороги полягає в тому, що завдяки калейдоскопу дорожніх пейзажів, картин природи людина звільняється від стереотипного мислення в щоденному житті. Подорож сама собою стимулює духовне зростання»[1].

Усі роботи серії виконано в стриманому колориті, побудованому переважно темними локальними плямами.

[1] Подгурская Э. Б. Путешествие как духовный путь (по книге С. Т. Аксакова «Детские годы Багрова-внука») // Аксаковские чтения: Мат. межд. науч.-практ. конф. — Уфа, 2001. — Ч. 1. — С. 81–84.

Виставки

Околиці (2004.12.09 - 2005.01.04)
Юрій Соломко, Марина Скугарєва

Орієнтація на місцевості (2013.05.15 - 2013.06.15)
Галина Скляренко (куратор), Юрій Соломко, Оксана Чепелик, Олександр Клименко, Олег Тістол, Марина Скугарєва, Арсен Савадов, Василь Цаголов, Степан Рябченко, Павло Керестей, Тіберій Сільваші, Олександр Животков, Анатолій Криволап, Павло Маков