Кирило Проценко. Бейбі 2. 1995. Фанера, випалювання. 84 × 52 см

Автор роботи

Розміри: 84 см x 52 см

Категорія: Графіка

Техніка: випалювання

Матеріали: фанера


Створено: 1995 р.

Місце створення: Київ

Місце знаходження: [?]

Опис роботи

Робота «Бейбі» — одна з перших робіт Кирила Проценка, виконана в техніці популярного піонерського хобі — випалювання. З часом ця техніка стала впізнаваною фірмовою фішкою художника.

У центрі композиції зображено оголену дівчину, яка сидить на підлозі. У руках вона тримає червону троянду, її погляд спрямовано на глядача.

Це зображення — суміш культури пін-ап — фривольної американської графіки ХХ століття, яка в кінці 1970-х — на початку 1980-х перекочувала в арсенал «гедеерівських» переводних наліпок, і традиційного стилю радянського аматорського випалювання. Дівчина схожа на актрису Наталю Варлей — секс-символ радянського кінематографа.

Мистецтвознавець Олег Сидор-Гібелінда відчитав образ однієї з «Бейбі» так: «портрет красавицы […], стилизированный под “гэдээровскую” переводную нашлепку, из тех, которыми в 70–80-е пестрели чемоданы советских командировочных» [1].

У цій першій серії «Випалювача» Проценко подекуди ще використовував колір для передачі простору або об’ємності, надалі він це припинив і зосередився на графічності твору.

Нашаровуючи культурні коди епохи, яка відходила в минуле, Проценко переніс їх як артефакти у ХХІ століття, наповнивши новим змістом.

  1. Сидор-Гибелинда, Олег. «Странное искусство» в киевской галерее «РА» [Електронний ресурс] / Олег Сидор-Гибелинда // Mignews. — 2001. — Режим доступу до ресурсу: http://www.kiev2000.com/news/view.asp?Id=2439

Коментар дослідника

Це зображення – суміш культури фривольної американської графіки ХХ століття (пін-ап) та традиційного стилю радянського аматорського випалювання – улюбленого хобі піонерів. Дівчина схожа на актрису Наталю Варлей – секс-символу радянського кінематографу.

Виставки

Випалювач (1995)
Кирило Проценко

Ukraine Berlin (2002.02.07 - 2002.04.02)
Олександр Гнилицький, Кирило Проценко, Олександр Верещак, Маргарита Зінець, Дмитро Дульфан, Іван Цюпка, Василь Цаголов, Гліб Катчук