Ілля Ісупов (у співавторстві з Катериною Берловою). Модель залізничної станції. 2017. Парафін. 80 × 220 см, висота варіюється

Автор роботи

Розміри: варіюється см x 80 см x 220 см
протягом виставки об'єкт поступово розплавлявся під дією тепла

Категорія: Скульптура

Техніка: скульптура

Матеріали: парафін


Створено: 2017 р.

Місце створення: Київ

Місце знаходження: Київ

Опис роботи

Ідея цієї роботи спала на думку Ісупову під час пересадки в одному з європейських аеропортів. Художник проводив ніч у зоні очікування, куди потрапив випадково, серед архітектури, яка нагадувала архітектуру країн СРСР і соцтабору. Стан, у якому виникають питання «що я тут роблю?», «навіщо я тут сиджу?», що його викликають безкінечно розтягнуті години очікування, Ісупов не міг передати на папері чи полотні — плаского зображення було замало. Тому в співпраці з Катериною Берловою він зробив скульптурний об’єкт з парафіну, який під дією захованого під столом обігрівача поступово танув. Конструктивістські будівлі і відлиті з «гедеерівських» іграшкових поїздів вагони потихеньку втрачали свою початкову форму, злипалися одне з одним. Так художникам вдалося дуже точно й метафорично відтворити стан поступової втрати ідентичності.

Робота експонувалася на виставці «Сподіваємося на розуміння з вашого боку»1Арт-центр Closer, 2017, тема якої — спільний для багатьох стан невизначеності та спроби конвертувати відчуття втраченого часу і змарнованих можливостей у щось продуктивне.