Олександр Гнилицький. Русалка. Із серії «Jurassic Future». 2004. Полотно, олія. 165 × 200 см

Автор роботи

  • Олександр Гнилицький

Розміри: 165 см x 200 см

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: олія, полотно


Створено: 2004 р.

Опис роботи

Серію живописних картин «Jurassic Future» художник створив у середині 2000-х років. Картинам цієї серії притаманна «розмитість» живописного письма: кожну картину ніби «змочено водою», що дає фарбам певну прозорість. Саме таким часто постає майбутнє — розмитим, нестабільним і невідомим. Назву серії можна трактувати як омаж фільму Стівена Спілберга «Юрський період» (1993).

Русалку Гнилицький зобразив у морській пучині. П’ять жовтих кіл різного розміру в перспективі нагадують розсіяне у воді світло з корабельних ілюмінаторів. Фігуру світловолосої дівчини трохи зміщено з умовного центру ліворуч. Увіткнувши меч у свій хвіст, вона перерізає його надвоє. Яскраво-червона кров витікає з русалчиного тіла тонкими візерунками по воді. Яскравий образ походить із казки Ганса Крістіана Андерсена, який описав трагічну долю русалки, котра через кохання відмовилася від життя в морі, щоб здобути людську душу і любов принца.

Картину «Русалка» Олександра Гнилицького присвячено проблемі ідентичності людини, її екзистенційним пошукам і сумнівам щодо майбутньої долі. У цій роботі, за твердженням Наталі Філоненко, художник перекодував романтично-сумний образ русалоньки: «з волі автора вона приносить у жертву свою “ідентичність”», розтинаючи надвоє свій хвіст. Філоненко відзначає, що «туманно-підводна» манера живопису «змащує» жахливі деталі того, що відбувається, перетворюючи все на декоративні елементи, зокрема шлейфи крові у воді.

[1] Филоненко, Наталья. Кощей, Русалка и другое… [Текст к выставке «Fresh»]. — Електронний ресурс. — Режим доступу: http://kiev.guelman.ru/rus/exhibitions/koshchey/

Виставки

Рудий ліс (2009.10.31 - 2009.12.20)
Олександр Соловйов (куратор), Олександр Гнилицький, Георгій Сенченко, Ілля Чічкан, Олександр Ройтбурд, Василь Цаголов, Арсен Савадов, Савадов-Сенченко

Колекційна платформа 1: Циркуляція (2011.02.12 - 2011.10.02)
Сергій Братков, Олександр Гнилицький, Арсен Савадов, Олександр Ройтбурд, Борис Михайлов