Автор роботи
- Олександр Гнилицький
Розміри: 165 см x 200 см
Категорія: Живопис
Техніка: живопис
Матеріали: олія, полотно
Створено: 2004 р.
Опис роботи
Серію живописних картин «Jurassic Future» художник створив у середині 2000-х років. Картинам цієї серії притаманна «розмитість» живописного письма: кожну картину ніби «змочено водою», що дає фарбам певну прозорість. Саме таким часто постає майбутнє — розмитим, нестабільним і невідомим. Назву серії можна трактувати як омаж фільму Стівена Спілберга «Юрський період» (1993).
Русалку Гнилицький зобразив у морській пучині. П’ять жовтих кіл різного розміру в перспективі нагадують розсіяне у воді світло з корабельних ілюмінаторів. Фігуру світловолосої дівчини трохи зміщено з умовного центру ліворуч. Увіткнувши меч у свій хвіст, вона перерізає його надвоє. Яскраво-червона кров витікає з русалчиного тіла тонкими візерунками по воді. Яскравий образ походить із казки Ганса Крістіана Андерсена, який описав трагічну долю русалки, котра через кохання відмовилася від життя в морі, щоб здобути людську душу і любов принца.
Картину «Русалка» Олександра Гнилицького присвячено проблемі ідентичності людини, її екзистенційним пошукам і сумнівам щодо майбутньої долі. У цій роботі, за твердженням Наталі Філоненко, художник перекодував романтично-сумний образ русалоньки: «з волі автора вона приносить у жертву свою “ідентичність”», розтинаючи надвоє свій хвіст. Філоненко відзначає, що «туманно-підводна» манера живопису «змащує» жахливі деталі того, що відбувається, перетворюючи все на декоративні елементи, зокрема шлейфи крові у воді.
[1] Филоненко, Наталья. Кощей, Русалка и другое… [Текст к выставке «Fresh»]. — Електронний ресурс. — Режим доступу: http://kiev.guelman.ru/rus/exhibitions/koshchey/
Виставки
Рудий ліс (2009.10.31 - 2009.12.20)
Олександр Соловйов (куратор), Олександр Гнилицький, Георгій Сенченко, Ілля Чічкан, Олександр Ройтбурд, Василь Цаголов, Арсен Савадов, Савадов-Сенченко
Колекційна платформа 1: Циркуляція (2011.02.12 - 2011.10.02)
Сергій Братков, Олександр Гнилицький, Арсен Савадов, Олександр Ройтбурд, Борис Михайлов
Олександр Гнилицький. Реальність ілюзії (живопис-скульптура-графіка-медіа) (2017.02.23 - 2017.03.26)
Олександр Соловйов (куратор), Олександр Гнилицький