Олександр Гнилицький, Максим Мамсіков, Наталя Філоненко. Танок на морі. 1994. Відео

Автор роботи

Розміри: ? см x ? см

Категорія: Відео

Техніка: аналогове відео


Створено: 1994 р.

Опис роботи

Відеоробота «Танок на морі», створена Гнилицьким у співпраці з першою дружиною, кураторкою Наталею Філоненко та художником Максимом Мамсіковим в останні роки існування сквоту на вул. Паризької Комуни, — частина великого проекту «Криві дзеркала. Живі картини» (1993). Тоді Гнилицького цікавила оптика й естетика відображення. Камеру він сприймав як оптичний пристрій, який деформує зображення. Мистецтвознавець Олександр Соловйов завважив, що попри тенденцію «розкартинювання», відео Гнилицького—Мамсікова—Філоненко можна сприймати саме як живописну картину.

За словами кураторки Марти Кузьми, у роботі Гнилицький звернувся до ідеї публічного простору: «У цій частині свого проекту перспектива глядача є саме з фільмового проектора, і театр, у який потрапляє глядач, виявляється порожнім. Те, що проектується на екран, становить абстрактний обрій, у якому відсутня змістовність. Художник трансформує ідею фільму як форму розваги, показуючи зображення танцюючих ступень» [1].

[1] Кузьма, Марта. [Текст] // Алхімічна капітуляція: [Брошура до виставки «Алхімічна капітуляція]. — Б. м., 1994.

Виставки

Алхімічна капітуляція (1994.07.20 - 1994)
Марта Кузьма (куратор), Олександр Гнилицький, Наталя Філоненко, Максим Мамсіков, Арсен Савадов, Ілля Чічкан, Георгій Сенченко, Савадов-Сенченко, Група швидкого реагування, Олег Тістол, Микола Маценко, Олександр Харченко, Фонд Мазоха, Андрій Сагайдаковський