Федір Тетянич. Біотехносфера. Місто Попасна, Луганська область. 1980-ті. Металева конструкція на коліях

Автор роботи

Розміри:

Категорія: Інсталяція

Матеріали: метал


Створено: 1980

Місце знаходження: не збереглася

Опис роботи

Ідея Біотехносфери з’явилася у творчості Федора Тетянича на початку 1970-х років і пронизує всю його дальшу мистецьку практику. Вона тісно пов’язана з його філософсько-естетичною системою «Фрипулья», яка базується на ідеях космізму, нескінченного тіла, «тривання до нескінченності людського і всепланетарного життя»[1].

Власне, Біотехносфера — це основний модуль цієї системи. Це конструкція / капсула сферичної форми, два метри сорок сантиметрів у діаметрі, що, на думку художника, є ідеальним розміром для автономного існування людини. Біотехносфера — проект земного й космічного помешкання для людини майбутнього.

Із 1970-х років Біотехносфера» — головна сфера інтересів Тетянича. Він використовує її як самостійний об’єкт для оформлення публічних просторів, зображує у станкових і монументальних композиціях, задіює як елемент перформансів та гепенінгів.

Біотехносферу в місті Попасна Луганської області було створено як монументальне оформлення залізничного депо, виконане на державне замовлення. Її зроблено з металу і розміщено на колії, на одному з її боків викарбувано знак Фрипульї.

[1] Фрипулья — мій вічний дім, моє нескінченне тіло. Ч. I // Артанія: альманах. — К., 2009. — № 9. — С. 65.

Коментар дослідника

Біотехносфера – проект земного та космічного помешкання для людини майбутнього