Дмитро Кавсан. Дерева з саду де Сада. 1989. Полотно, олія. 150 × 600 см

Автор роботи

Розміри: 150 см x 600 см
триптих 150 × 600 см (кожна 150 × 200 см)

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: олія, полотно


Створено: 1989 р.

Місце створення: Київ

Місце знаходження: Квартира Дмитра Кавсана

Опис роботи

На картині зображено химерний сад, ніби фрагмент безкінечного фризу. Дерева, мов колони, розміщено з дотриманням певного ритму. Загалом композиція і манера письма стилістично нагадують декоративний розпис. Колірна гама стримана — превалюють відтінки жовтого, червоного, коричневого; тло площинне; дерева трактовано декоративно, щедро оздоблено візерунками. Чимала довжина полотна (6 м, складається з трьох частин, кожна 150 × 200 см) споріднює його з формою декоративного панно.

Уперше роботу «Дерева з саду де Сада» було експоновано як частину інсталяції «Запах риби»: всі три частини панно експонувалися так, що в просторі утворювали форму колодязю, в центрі якого містилася картонна коробка із смердючою тухлою рибою. Цю інсталяцію може бути потрактовано як зіставлення огидного й прекрасного, як і оповитий легендами образ маркіза де Сада.

Історична довідка

Робота була створена у студентські роки художника

Виставки

Спалах (1990)
Дмитро Кавсан, Валерія Трубіна, Олександр Клименко, Леонід Вартиванов, Гліб Вишеславський, Марина Скугарєва, Олег Тістол, Олег Голосій, Олександр Харченко, Василь Цаголов

Dima Kavsan, 2011 (2011)
Олексій Титаренко (куратор), Дмитро Кавсан