Автор роботи
Розміри:
Категорія: Інсталяція
Техніка: інсталяція
Матеріали: неон, неонові лампи
Створено: 2000 р.
Опис роботи
Дульфан, який захоплюється індійським релігійним вченням, створив композицію, у яку входять сім неонових стародавніх символів (свастик) рівнораменного хреста із загнутими на 90° вліво, або вправо раменами. У назві роботи використано гру слів «неон» та «нацизм». Автор не популяризує праву риторику, навпаки він є ідеологом пацифізму та сонячної позитивної енергії.
Наталя Філоненко у каталозі до виставки “Дві сторони” зазначає, що Дульфан “намагається переглянути і змінити значення символу трагічно відомого у історії XX столітті. Він створює специфічний світловий фриз, виконаний із свастик в сучасній інтерпретації древніх сонячних елементів. Художник використовує неонові “кислотні” кольори для того, щоб повернутися до цього, а також надати символу нових якостей, і тим самим реабілітувати його від негативних асоціацій. Відповідно задумом художника, світло було спочатку розуміється як універсальне джерело буття, тільки сьогодні воно було знижене до технологічного середовища. Світло викликає надію, і розсіює нічні кошмари… Художник досліджує можливості і плинність смислових значень, історії і пам’яті”.
Виставки
Дві сторони (2000)
Наталя Філоненко (куратор), Дмитро Дульфан, Максим Мамсіков, Ілля Чічкан, Ірина Ластовкіна, Олександр Гнилицький, Дмитро Кавсан, Інституція нестабільних думок, Кирило Проценко, Верещак-Зінець, Віктор та Сергій Кочетови, Сергій Кочетов, Катчук-Кашимбекова