Дмитро Дульфан. Роса. 1992. Полотно, олія. 282 × 190 см

Автор роботи

Розміри: 282 см x 190 см

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: картон, олія


Створено: 1992 р.

Місце знаходження: Київ

Опис роботи

Ця концептуальна робота належить до групи творів Дмитра Дульфана, де він вибудовує зв’язки між казковим та реальним й намагається дослідити, наскільки казка, яку прийнято вважати доброю і моралізаторською, може бути страшною і огидною. Дульфану цікаво встановити цю лінію розмежування, між дитячим та не дитячим. Дитячість автор намагався підкреслити й матеріалами, які використовував у малюванні — картон та олію, що створювало своєрідну «несерйозність» живопису.
Ці ірреальні персонажі, яких зображує Дульфан, були запозичені із цілком реальних казок, популярних у радянський час, авторських текстів Пепперштейна, Ануфрієва та ін., а також із популярної на той час книги «Морфологія “чарівної” казки. Історичне коріння чарівної казки»[4] Володимира Проппа, яка була популярна серед представників одеського концептуалізму. Так, в його сюжетній логіці (яка цілком утратила свою логіку) можна побачити як впізнаваних персонажів (мутованого колобка, Альонушку, Іванка), так і вуха, роти та інші дивні речі, що раптом ожили і набули людських рис.
На роботі зображені зелені рослини, що мають три великих ока блакитного кольору.

Історична довідка

Україна продовжує встановлювати державність та налагоджувати зв’язки з іншими країнами.

19 червня 1992 року конфлікт між Молдовою і невизнаною Придністровською Молдавською Республікою перейшов у фазу військового протистояння, яке тривало більше місяця і завершилося підписанням мирної угоди та введенням у Тирасполь і Бендери російських миротворчих сил, котрі й до сьогодні знаходяться в Придністров’ї.

Компанія Майкрософт презентувала операційну систему Windows 3.1. Вона вперше містила набір шрифтів TrueType, а також спрощену версію антивірусної програми Microsoft Anti-Virus for Windows. Версія для Східної Європи підтримувала кирилицю і мала шрифти з діакритичними знаками.

Виставки

Restart (2009.12.25 - 2010.01.26)
Анатолій Димчук (куратор), Максим Мамсіков, Дмитро Дульфан, Валерія Трубіна, Олександр Ройтбурд, Олександр Клименко, Василь Рябченко, Марина Скугарєва, Олег Тістол, Олександр Шевчук

Restart (2010.04.16 - 2010.05.15)
Анатолій Димчук (куратор), Максим Мамсіков, Дмитро Дульфан, Валерія Трубіна, Олександр Ройтбурд, Олександр Клименко, Василь Рябченко, Марина Скугарєва, Олег Тістол