Андрій Сагайдаковський. Фрагменти. 2007. Інсталяція

Автор роботи

Робіт у серії: 4

Розміри:

Категорія: Живопис, Інсталяція

Техніка: живопис, інсталяція

Матеріали: дошка, картонний ящик, килимок, олія, шкіра кабана


Створено: 2007 р.

Опис роботи

Інсталяція складається з 4-х живописних творів:
1. Бенкет. Невідомий художник, Голландська школа ХVII ст., Львівська національна галерея мистецтв;
2. Фрагмент обличчя. Килимок, олія, 130 см х 205 см;
3. Фрагмент чубка носа. Шкіра кабана, олія, 107 см х 95 см;
4. Фрагмент неба. Дошка, олія, 198 см х 9 см та картонного ящика 70 см х 92 см х 8 см.
*Показаний в рамках проєкту «реАнімація-reAnimation», Львівська національна галерея мистецтв (Куратор Віта Сусак). © Фото: Ілля Лєвін

Інсталяцію «Фрагменти» створено в межах проєкту реАнімація-reAnimation, який пропонував відомим львівським художникам реавіталізувати «мертвий» музейний простір. Сагайдаковський обіграв типовий для класичного мистецтвознавства прийом розподілу цілісного твору на окремі складові, та подальшого виокремленого аналізу їх поодинці.

У статті до каталогу кураторка проєкту Віта Сусак пише: «Свого часу відомий французький дослідник Жан-Клод Маркаде визначив «гіперболізм» як одну з характеристик українського авангарду. Ця властивість прокинулась у Сагайдаковського, що веде провокативну гру з масштабами цитат-«фрагментів». Відштовхуючись від полотна невідомого голландського майстра «Бенкет», він збільшує фрагмент обличчя одного з учасників забави до розмірів великої картини (як завжди, на старому килимі). Процес на збільшення  продовжується, і Сагайдаковський виокремлює в фрагмент чубок носа з волосинками, що також стає самодостатнім твором. Додані фрагменти неба на старих дошках свідчать про нескінченність цього процесу».
З цим трактування погоджується польсько-український куратор Єжи Онух: «Митець запропонував набір вибраних «фрагментів», що є сублімацією характерної для Сагайдаковського гри з декапіталізацією довколишньої львівської дійсності»… Голландський живопис ХVII ст. — це синонім солідності, який в інтерпретації Сагайдаковського відкриває також запаси іронії».

Каталог проєкту «реАнімація-reAnimation». — Львів, 2007, С. 10.
Там же. — С. 14-15.