Андрій Сагайдаковський. Без назви. 2000. Інсталяція. Живопис на килимі, прямокутник землі з пророщеною травою на підлозі залу. © Фото: Гаральд Геррманн

Автор роботи

Розміри:

Категорія: Інсталяція

Техніка: живопис, інсталяція

Матеріали: Живопис на килимі, прямокутник землі з пророщеною травою


Створено: 2000 р.

Місце створення: Штутгарт, Німеччина / в рамках Міжнародного проєкту «Пункт перетину» Львів-Лодзь-Штутгарт

Опис роботи

Ідея проєкту «Пункт перетину» полягала у спробі інвентаризації внутрішніх і зовнішніх стереотипів, які, попри десять років після падіння залізної завіси, продовжують навзаєм існувати між країнами. За умовами проєкту постійний склад митців (по троє з Польщі, Німеччини, України) в кожній з країн-учасниць створював безпосередньо на місці спонтанний проєкт-рефлексію на іншомовний, іншо-світоглядний, іншо-побутовий контекст.
У межах проєкту Сагайдаковського створив рефлексією на «відірвану від живої реальності» «штучну рафінованість» середньостатистичного міщанського німецького побуту, поєднавши живопис на знайденому килимі з об’єктом. Живопис надав шанс другого життя килиму, який потрапив на смітник тільки тому, що вийшов з моди. Трава, пророщена на підлозі у виставковому залі, мала нагадати про стихію «живого життя» за межами штучно цивілізованого простору.
Інсталяція показана в Штутгарті, в порожньому на той момент приміщенні, яке належало Deutsche Telekom, в рамках Міжнародного проєкту «Пункт перетину», 2000–2001 рр., Львів-Лодзь-Штутгарт (Кураторка: Олена Турянська).